Radomianie dla Demokracji

Zbiórka misiów dla dzieci przebywających w radomskich szpitlach

Zbiórka misiów dla dzieci przebywających w radomskich szpitlach

25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia, chcielibyśmy w tym dniu ofiarować miśki małym pacjentom radomskich oddziałów szpitalnych. Każdy z nas posiadał pluszowego misia i wie jaki to wspaniały przyjaciel. Otrzymujemy wiele miłych słów poparcia od osób prywatnych jak i od szkół i przedszkoli. Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji!

Wzorem roku ubiegłego organizujemy zbiórkę misiów - pomóżcie nam zebrać ich jak najwięcej!

Uwaga! Ze względu na obniżoną odporność małych pacjentów, prosimy by misie były nowe.

Na misie czekamy codziennie od poniedziałku 19 listopada do 23 listopada, w godzinach 17:00 do 19:00 w Cafe Elektrownia, ul Kopernika 1.

informacje nr telefonu: 798 900 563
 

Dla wielu z nas pozostanie ukochaną zabawką z dzieciństwa – pluszowy miś. Do dziś przywołuje ciepłe i miłe wspomnienia. W czym tkwi jego fenomen i dlaczego ciągle, pomimo upływu lat, pozostaje ukochanym przyjacielem i powiernikiem sekretów milionów dzieci?
Dzieci lubią misie, misie lubią dzieci…
Pluszowy przyjaciel przychodzi z pomocą zawsze wtedy, kiedy mamy nie ma w pobliżu, a malec czuje zagrożenie lub lęk. Stanowi swego rodzaju ostoję i daje ukojenie. Sprzyja w pewien sposób wykształcaniu się dziecięcej tożsamości i pomaga zrozumieć, że mama nie będzie ciągle z nim przebywać, że jest odrębną istotą.

Pluszowy Miś to idealny towarzysz w trakcie zasypiania, dający poczucie bezpieczeństwa. To miękka maskotka, do której można się przytulić i spokojnie zasnąć.

Nieco później pluszak posłuży maluchowi jako przedmiot, dzięki któremu będzie mógł odgrywać różnego rodzaju scenki, budować relacje międzyludzkie, wcielać się w rozmaite postacie, bawić się z nim i rozmawiać. To często pierwszy powiernik dziecka, któremu można zdradzić wszystkie sekrety.

Udowodniono, że pluszowe maskotki pomagają łagodzić skutki stresu, dlatego są wykorzystywane na przykład przez służby ratunkowe pomagające dzieciom, które uległy wypadkom.
Tekst ze strony smyk.com

Galeria


Łańcuch światła Radom
Marsze wolności
Manifestacje radom