Radomianie dla Demokracji

Wakacyjny Strajk Klimatyczny w Radomiu.

Wakacyjny Strajk Klimatyczny w Radomiu.

Dziś, po raz drugi, młodzi radomianie wyszli na plac Corazziego, aby zwrócić uwagę mieszkańcom i władzom naszego miasta na problemy związane ze zmianą klimatu. 

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny tak określa swoją akcję:

"Jesteśmy młodzieżą, która walczy o swoją przyszłość. Jesteśmy zdesperowani, bo grozi nam najczarniejszy scenariusz. Jeśli nie zredukujemy obecnej emisji gazów cieplarnianych przynajmniej o 45 proc. do 2030 roku, to czeka nas katastrofa klimatyczna. W naszym regionie zabraknie wody, na świecie zaczną się migracje klimatyczne i niepokoje społeczne. Aby osiągnąć cel, jakim jest ograniczenie emisji gazów cieplarnianych, muszą zapaść ponadpartyjne porozumienia, które będą wiązały polityków poszczególnych kadencji na kilkanaście lat. Jaką sytuację mamy dziś? Obecnie liczy się tymczasowy interes partii politycznych, a nie konsensus, który zapewniłby nam stabilną politykę klimatyczną. Jesteśmy tutaj po to, by wywrzeć presję na politykach. Chcemy rzetelnej debaty publicznej na tematy ekologiczne."

Cieszy nas bardzo zaangażowanie radomskiej młodzieży i dołączenie do ogólnopolskiej akcji, którą samotnie zapoczątkowała w Polsce trzynastoletnia Inga Zasowska, stając z własnoręcznie wykonanym banerem pod Sejmem.

Zapraszamy wszystkich do wspierania i propagowania tej akcji, problemy środowiska dotyczą nas wszystkich w takim samym stopniu. Nie możemy zamykać oczu i udawać, że problem nie istnieje.
 

Galeria


Łańcuch światła Radom
Marsze wolności
Manifestacje radom