Radomianie dla Demokracji

Pierwsza rozprawa sądowa MW i Andrzeja Majdana

Pierwsza rozprawa sądowa MW i Andrzeja Majdana

Dziś o godzinie 9:00 rozpoczął się proces czlonków Młodzieży Wszechpolskiej i Andrzeja Majdana w sprawie "bójki wzajemnej". Przypomnijmy, że cała sprawa wydarzyła się 24 czerwca 2017 roku w Radomiu podczas uroczystości upamiętniających Wydarzenia Radomskie z 1976 roku. Organizatorami zgromadzenia na placu Corazziego była radomska GL KOD. Ubrani na czarno członkowi MW, wtargnęli na plac Corazziego z transparentem. „Ojciec w ZOMO, synek w KOD", krzycząc swoją ulubioną śpiewkę: „Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!".

Ważną rzeczą jest informacja, że podczas zgromadzenia nie było w pobliżu policji, mimo prawidłowego zgłoszenia zgromadzenia oraz kontaktów telefonicznych z policjantem na kilka dni przed wydarzeniem!

Andrzej Majdan został napadnięty i powalony przez osiłków z MW a następnie skopany, prokuratura radomska długo badała sprawę ale dopiero trzeci prokurator wygenerował akt oskarżenia zarówno przeciw członkom MW jak i... Andrzejowi Majdanowi.

Zarzut postawiony Andrzejowi Majdanowi ma na celu dwie sprawy. Po pierwsze, wyłączenie głównej przyczyny tego zajścia, czyli braku obecności policji i ewidentne działanie w celu wyłączenia policji z tej sprawy. W ocenie prawnika, tego typu zdarzenie daje prokuraturze możliwość postawienia tendencyjnego zarzutu Andrzeja Majdana udziału w bójce. A to z kolei z urzędu i orzecznictwa Sądu Najwyższego wyklucza np. zastosowanie mechanizmu obrony koniecznej dla Niego.

Oskarżeni "narodowcy" przedstwili się dziś jako idealni katolicy, grzeczni "turyści polityczni", którzy znaleźli się przypadkowo w trakcie wtargnięcia chuliganów z  Młodzieży Wszechpolskiej na uroczystości organizowane przez KOD. Plątając się w zeznaniach, oskarżali o agresję organizatorów a w szczególności Andrzeja Majdana. Nic dziwnego że ich zeznania są nie tyle śmieszne co żałosne.

Oskarżeni "narodowcy" to: Piotr D., Oskar G., Patryk P., Piotr S. i Karol O. rozprawa Andrzeja Majdana i MW

Galeria


Łańcuch światła Radom
Marsze wolności
Manifestacje radom