Radomianie dla Demokracji

Kontynuacja Kongresu Ruchów Demokratycznych

Kontynuacja Kongresu Ruchów Demokratycznych

W jedności i różnorodności nasza siła, dlatego Stowarzyszenie Radomianie dla Demokracji uczestniczyć będzie w dalszej części Kongresu Obywatelskich Ruchów Demokratycznych - Opozycji Ulicznej.

12 listopada odbędzie się spotkanie techniczno-organizacyjne przed styczniowym Kongresem w Warszawie. W Kongresie udział zapowiedziało wiele organizacji i grup opozycji ulicznej z całej Polski, spotkamy się między innymi z Obywatelami RP i Ogólnopolskim Strajkiem Kobiet. 

Z kongresem wiążemy duże nadzieje na zgodną współpracę i koordynację działań opozycji ulicznej sformalizowanej jak i nieformalne grupy które łączy wspólnota demokratyczna. Wierzymy, że w Kongresie wezmą też udział młodzi ludzie, których pomysły są czasami fascynujące a tak bardzo nam ich brak podczas organizowanych wydarzeniach czy demonstracjach. Podczas przygotowań, przedstawimy kilka naszych radomskich postulatów związanych z obecną sytuacją w Polsce, wspólnotę działań oraz aktywizację społeczną.

Pierwszy Kongres odbył się w Łodzi 9 września i nasz przedstawiciel prowadził wówczas panel samorządowy z wystąpieniami samorządowców z Warszawy, Łodzi i Radomia. 

Nie każdy może wyjść na ulicę i walczyć o demokrację, ale każdy, choćby niewielką wpłatą, może pomóc w organizacji Kongresu Obywatelskich Ruchów Demokratycznych, który do tej walki przygotowuje.

Link do zrzutki

Galeria


Łańcuch światła Radom
Marsze wolności
Manifestacje radom