Radomianie dla Demokracji

Kongres Mediów Obywatelskich i Kongres Obywatelskich Ruchów Demokratycznych

Kongres Mediów Obywatelskich i Kongres Obywatelskich Ruchów Demokratycznych

W najbliższą sobotę weźmiemy udział w Kongresie Mediów Obywatelskich, który odbędzie się w Warszawie. Inicjatorką Kongresu jest Katarzyna Wyszomierska redaktor naczelna portalu Skwer Wolności a współorganizatorem miesięcznik Nasze Czasopismo.

Jak piszą organizatorzy: "to pierwsze takie spotkanie dla mediów, które rozwinęły się w ciągu ostatnich 3 lat. Kongres w Warszawie ma pomóc nawiązać kontakty między dziennikarzami obywatelskimi a tymi pracującymi w mediach komercyjnych. W programie wykłady i warsztaty a także "burza mózgów" i networking."

Podczas Kongresu Mediów Obywatelskich zaplanowano szereg spotkań z dziennikarzami, prawnikami i przedstawicielami trzeciego sektora. Odbędą się również fachowe warsztaty specjalistyczne gdzie zapoznamy się z tajnikami pracy wideomediów, fotografi reporterskiej, zarządzania treścią w portalach internetowych oraz poznamy prawne aspekty działalności mediów obywatelskich.  
Fundacja Batorego podczas obrad Kongresu zaprezentuje możliwości finansowania mediów obywatelskich. Od lat fundacja angażuje się wspierając działania organizacji i koalicji pozarządowych na terenie całego kraju. 
W ramach Kongresu nasze Stowarzyszenie zaprezentuje aplikację internetową Kalendarz KORD. Aplikacja służy pomocą wszystkim grupom opozycyjnym w Polsce w rozpowszechnianiu i informowaniu o wydarzeniach jak również służy do wzajemnych kontaktów i wymiany plików, ulotek czy grafik

W niedzielę Czlonkowie naszego Stowarzyszenia uczestniczyć będą w III Kongresie Obywatelskich Ruchów Obywatelskich w Łodzi. W tej inicjatywie organizowanej przez Roberta Hojdę, bierzemy udział od samego początku. Trzecie ogólnopolskie spotkanie zmieniło swoją formułę i wróciło na pierwotnie panowane tory - pomoc dla opozycyjnych grup ulicznych z całej Polski.

"Spotykamy się 17 marca w Łodzi, żeby wymienić się doświadczeniami z działań opozycji ulicznych, wziąć udział w warsztatach umiejętności, wysłuchać wykładów na ważne dla nas tematy. Dodatkowo chętne grupy będą mogły zaprezentować swoją działalność przy stolikach opozycyjnych w kuluarach kongresu. 

Kongres Obywatelskich Ruchów Demokratycznych jest spotkaniem otwartym dla wszystkich. Zapraszamy także tych, którzy sympatyzują z działalnością opozycji ulicznej, wyznają wartości demokratyczne, są zainteresowani merytorycznymi zajęciami lub chcieliby poznać osoby aktywnie działające na rzecz przywrócenia demokracji w Polsce
."

Obydwa Kongresy będą transmitowane on-line na portalu Facebook.

Galeria


Łańcuch światła Radom
Marsze wolności
Manifestacje radom