Radomianie dla Demokracji

Europejczycy to MY

Europejczycy to MY

Oto hasło trzeciego Kongresu Obywatelskich Ruchów Demokratycznych, który odbędzie się 17 marca 2019 roku w Łodzi. Najważniejszym tematem spotkania będą bowiem wybory do Europarlamentu. Uczestnicy otrzymają dawkę wiedzy o samym Parlamencie i procesie wyborczym, a także przedyskutują możliwości działań profrekwencyjnych i edukacyjnych w terenie.

Tworzący się właśnie program KORD III obejmie debaty, wykłady, szkolenia oraz prezentacje grup obywatelskich przy „stolikach opozycyjnych” w kuluarach kongresu. Równolegle w trzech salach zostaną poprowadzone trzy bloki tematyczne - w sumie 15 różnych wykładów, debat i warsztatów. Oprócz kwestii związanych z europejskimi wyborami znajdą się też takie zagadnienia jak: sposoby na dotarcie do przeciwników politycznych czy osób nieprzekonanych, robienie dobrych wideorelacji, organizacja chwytliwych akcji ulicznych, budowanie skutecznego przekazu, trochę psychologii stosowanej i wiele innych praktycznych tematów. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Kongres będzie transmitowany przez media obywatelskie. Za ich pośrednictwem te osoby, które nie przyjadą do Łodzi, będą miały możliwość przysłuchania się dyskusjom i skorzystania z wiedzy przekazywanej podczas KORD III.

Robert Hojda

Galeria


Łańcuch światła Radom
Marsze wolności
Manifestacje radom